Wejścia

Osiem wejść zostało wyposażonych w najwyższej jakości preampy z zabezpieczeniem przesterowania sygnału. Możesz dzięki temu nagrywać aż osiem źródeł sygnału jednocześnie, w najwyższej dostępnej jakości.

Analogowe wejścia 896mk3 posiadają złącza Combo (XLR / TRS), które pozwalają na podłączenie mikrofonów, gitar, syntezatorów oraz źródeł liniowych, o poziomie sygnału -10/+4 dB. Wszystkie wejścia są kontrolowane niezależnie, więc możesz podłączać różne źródła sygnału jednocześnie.

Cyfrowe sterowanie analogowym tłumikiem

Każde wejście zostało wyposażone w niezależny, kontrolowany cyfrowo tłumik, zasilanie phantom +48V oraz tłumik 20dB – wszystkie funkcje kontrolowane z poziomu przedniego panelu.

Przedwzmacniacze interfejsu oferują krystalicznie czysty dźwięk z zakresem dynamiki, sięgającym aż 53 dB, kontrolowanym z krokiem 1dB, za pomocą enkodera na przednim panelu. Regulacja enkodera jest ilustrowana na wyświetlaczu numerycznym i LED na przednim panelu, co pozwala na precyzyjną kontrolę przeprowadzanych ustawień. Gain sam w sobie jest regulowany analogowo w funkcji ciągłej (płynnie), jednak cyfrowy enkoder pozwala na jeszcze dokładniejszą regulację oraz późniejsze zapisanie ustawień. Uzyskana w ten sposób, analogowa jakość jest określana z cyfrową dokładnością.

Limiter sprzętowy V-Limit

Wszystkie analogowe wejścia zostały wyposażone w limiter V-Limit, który pozwala zapobiec przesterowaniu sygnału. Gdy ta funkcja jest aktywna, sygnał może wykroczyć ponad wartość równą 0 dB (nawet do +12dB), bez zniekształceń wynikających z cyfrowego zapisu sygnału.Soft Clip™

Dodatkowe zabezpieczenie może być zastosowane dla każdego z wejść 896mk3. Pomaga ono wyeliminować przesterowanie, informując użytkownika o niebezpiecznym poziomie, na chwilę przed osiągnięciem wartości granicznej. Pozwala to dokonać odpowiednich zmian wzmocnienia sygnału na wejściu urządzenia.